Milyen cipőt vegyek

futás marathon running
Post Reply
slavedealer
Posts: 1
Joined: 2011 Jan 31 Mon, 12:06 pm

Milyen cipőt vegyek

Post by slavedealer »

Sziasztok,


Korábban elég sokat futottam, de akkor még csak úgy vettem cipőt, hogy bepattantam egy sportboltba és megvettem egy látszólag jó Asics cipőt....ami egyébként tényleg jó volt.

A cipő azóta elhasználódott, én meg egy ideje nem futottam, de újra szeretném kezdeni, szóval elkezdtem nézelődni a Neten. A gond itt kezdődött. Pronáló, szupinációs lábtartás....stb. Ezzel korábban nem foglalkoztam. A bajom az, hogy alapvetően bokasüllyedésem és kis ludtalpam van. Bingo gondoltam, akkor pronáló. Na de nem igazán, hiszen gyerekkoromban úgy tanítottak meg futni, hogy sarok, talp külső éle, majd telitalp. Ha így vesszük, akkor inkább szupinációs. A lestrapált cipőm sarka sem dől befelé. Sőt a sarka nem dől semerre, a talpon azonban lehet látni, hogy külső részére érkezik először a lábam (ezek szerint én rögtön arra érkezem, nem prdig teli sarokra), hiszen kifelé dől.

Az még hozzátartozik az igazsághoz, hogy sport lúdtalpbetét is volt a lestrapált cipőmben!

Kérem segítsetek, hogy milyen cipőt keressek, hiszen a szupináció esetemben mesterségesen rögzült mozgás, a természetes a bokasüllyedés és lúdtalp miatt a pronáló lenne. Mit kell ilyenkor figyelembe vennem?

Előre is köszi mindenkinek
User avatar
Gabesz
Posts: 425
Joined: 2007 Dec 30 Sun, 9:00 pm
Location: futás: Margit-sziget
Contact:

Re: Milyen cipőt vegyek

Post by Gabesz »

Milyen volt a régi Asics cipőd? Ha bevált, akkor valami hasonlót vegyél. Egyébként meg ha nem érzel semmilyen problémát, akkor végy olyat, amit ha felhúzol nagyon kényelmesnek érzel (mintha a lábadra öntötték volna érzés). Ha mindenképpen tudni akarod, hogy milyen cipőre van szükséged, akkor a footscaner -es vizsgálat.
Post Reply