Helyes futotehnika

futás marathon running
Post Reply
istikovacs84
Posts: 6
Joined: 2011 Mar 17 Thu, 1:20 pm

Helyes futotehnika

Post by istikovacs84 »

Sziasztok!

Nem egeszen vagyok tisztaban a helyes futotehnikaval. Konkretabban:hogy kell a talajra erkezni?Bokara, majd elrugaszkodva tovabbmenni, vaagy a talpparnara erkezni es kerulni a bokara erkezest?Nekem oszinten, a talpraerkezes egyenlore nehez.
Amugy mit szoltok ahhoz, hogy nemi vernyomasgondok ellenere, minden heti 5 alkalommal lekocogok 10 km-t? kb. 1h 15 perc alatt.Jo ez a teljesitmeny, tovabb kell novelnem, vagy lejjebb kell hagynom?Az orvos ajanlotta, hogy figyeljek a testem jelzeseire, maskulonben nyugodtan kocoghatok.

Koszonettel
User avatar
Gabesz
Posts: 425
Joined: 2007 Dec 30 Sun, 9:00 pm
Location: futás: Margit-sziget
Contact:

Re: Helyes futótehnika

Post by Gabesz »

Isti, elsősorban a sarokra kerülést kell kerülni, mert az két szempontból is hátrányos: egyrészt ellenerő hat vissza rád a futás irányához képest, másrészt sérülésveszélyes, mivel testsúlyunk többszöröse csapódik oda a sarkunkon keresztül. Másrészt tempófüggő is a talajfogás: míg egy sprinter (pláne szöges cipőben) a talp elülső részén fog talajt, addig egy lassú futó saroknál vagy talpon. Fontos szempont, hogy a talajfogás a testtömegközéppontunk alatt, annak közelében történjen (tehát ne nyújtsuk előre a lábunkat, ami a sarokra érkezést eredményezne).
1óra 15 perc 10 km. Ez 7 percen kívüli tempó, ebből azt mondanám, hogy sok a heti 6 óra futás, de nem tudom, hogy ez mennyire megerőltető sebesség Neked. Futásaid átlagpulzusát és max pulzusod is jó volna ismerni hozzá. Inkább kevesebbet fuss, de jólesőeket.
istikovacs84
Posts: 6
Joined: 2011 Mar 17 Thu, 1:20 pm

Re: Helyes futotehnika

Post by istikovacs84 »

Koszonom a gyors valaszt!Hasznos volt.Ma eloszor probaltam a talpparnakra erkezni.Kicsit szokatlan, de mintha mintha kenyelmesebb, igaz, hogy az achilles in kicsit belefajdult, de lehet hogy ez mastol van.Ugy veszem eszre, hogy a talpam kulso reszere erkezek,ha a nem sarokra akarok erkezni(megjegyzem, hogy a jarasom a talp kulsejere esik).
Amugy a max pulzusom(220-a kor) 193, az en tempomban 135-140 a percenkenti pulzus.Megjegyzem, hogy a 10 km azert 1 ora 15 perc, mert ebben benne van minden:a bemelegites, a levezetes, nyujtas es tartok szuneteket kocogas kozben, egy egy percet ugy 2 km-kent, amig vizet iszok.
Amugy L-karnitint szedek es mintha mintha megdobta volna a teljesitmenyem, igaz ez csak a masodik kapszula.Nektek vannak tapasztalaitok errol a taplalekkiegeszitorol?

koszonettel
Post Reply