marathon

futás marathon running
Post Reply
anapro
Posts: 2
Joined: 2010 Sep 07 Tue, 2:43 pm

marathon

Post by anapro »

sziasztok,

a segítségeteket szeretném kérni. már évek óta rendszeresen futok, de a félmaratonnál nagyobb távra idáig még nem vállalkoztam. múlt vasárnap is lefutottam a nike félmaratont, egész jó idővel ( 1h 44min). újévkor elhatároztam, hogy idén lefutom a maratont is, szept végén, sikerült is rendszeresen edzenem ( átlagban heti 4-szer), de egy-egy alkalommal általában 10-15 km-eket futottam ( legtöbbször terepen, dimbes-dombos vidéken). a vasárnapi félmaraton után is úgy éreztem, hogy bírtam volna még futni, nemigazán éreztem megterhelőnek a távot, egyáltalán nem fáradtam ki. úgy érzem elég jó edzettségi szinten vagyok. viszont félmaratonnál nagyobb távon még nem futottam!
ha érzek kellő erőt magamban a maratonhoz, elinduljak ( - ha egyáltalán van még hely nevezni) ? vagy nem vagyok kellően felkészülve a 42km-re?

anna
User avatar
Gabesz
Posts: 425
Joined: 2007 Dec 30 Sun, 9:00 pm
Location: futás: Margit-sziget
Contact:

Re: marathon

Post by Gabesz »

Szia Anna!

Általában az a mondás, hogy ha maraton előtt képes vagy lefutni egy 30 kilométert (lassú tempóban), akkor képes vagy a maratonra is.
A maraton előtti két-három hétben viszont már nem szabad hosszút és nagyon leterhelőt futni.

Javaslom, hogy a hétvégén próbálj lefutni egy nagyon lassú 30-ast (egy lépéssel se többet, mert közel van a maraton)
(nem számít, hogy milyen gyorsan és mennyi idő alatt!)
Ha sikerül teljesítened, akkor a maraton is menni fog!
A futásra vigyél enni inni és 5 kilométerenként egyél és igyál egy keveset!
Kérj meg ismerőst, hogy segítsen a frissítésben!

Egy maraton nem egyenlő két félmaratonnal.

Tekintve, hogy most csak három hét van a budapesti félmaraton és maraton között, ami nem a legideálisabb (korábbi években mindig négy hét volt, valszeg a választások miatt van ez most így).

a verzió : kockáztatsz
b verzió: tesztelsz egy harmincassal és később futsz maratont (például egy héttel később van a kassai, vagy a magyarok nagy kedvence a novemberi Firenze maraton, .. ).
c verzió: fuss 30 -nál kevesebbet, például 28 kilit (futónaptárban: egy Velencei-tó kör a hétvégén)

Félmaratoni időd alapján jó esélyed van a maraton teljesítésére!
anapro
Posts: 2
Joined: 2010 Sep 07 Tue, 2:43 pm

Re: marathon

Post by anapro »

köszönöm a tanácsokat, ötleteket! azt hiszem, jól fontolóra veszem a szept. 26-ot. mivel az október elég sűrűnek ígérkezik ( egyetem, utazások), a következő hónapokban már nem tudnék bevállalni nagyobb távokat. úgyhogy mérlegelni fogok, és hétvégén megpróbálom lefutni a 30 km-t lassan, nyugis tempóban. valószínűleg ez dönt majd.
anna
User avatar
Gabesz
Posts: 425
Joined: 2007 Dec 30 Sun, 9:00 pm
Location: futás: Margit-sziget
Contact:

Re: marathon

Post by Gabesz »

Anna, gratulálok az első maratonodhoz! Ráadásul remek idővel értél célba! :)
futas24
Posts: 1
Joined: 2010 Oct 05 Tue, 6:48 pm

Re: marathon

Post by futas24 »

Sziasztok!

Én 1 hónapja futok,és valóban nem tévhit,hogy a futás az egyik legjobb módszer a fogyásra,és az alakformálásra.Kiegészítésképpen az Aerobik is jó(Pl.Rubint 2009-es aerobik dvd-je,vagy a Béres dvd-k).
A futástól szép feszes lesz a test.Mindent megmozgat.De ahhoz,hogy tartós is legyen,este 18:00 után jobb elkerülni a nehéz ételek fogyasztását,inkább egyél meg egy almát,és igyál sok sok folyadékot(legjobb a víz).
Akinek kérdése volna,írjon itt,vagy priviben. :smile

Üdv.Anikó
Post Reply