Városi futás

futás marathon running
Post Reply
HI!
Posts: 4
Joined: 2011 Feb 22 Tue, 7:11 pm

Városi futás

Post by HI! »

Tisztelt Futótársak

Szeretnék elindítani egy kezdeményezést, amiről írtam egy cikket itt:
http://www.epiteszforum.hu/node/18065
A dolog lényege az, hogy szerintem a futás mind egyénileg, mind társadalmilag több figyelmet érdemelne és ennek egyik területe a városépítészet. Ugyanis döntően ott dől el, hogy a városon belül mennyi és milyen minőségű futóhely épül, vagy nem. Csak érzékeltetve a helyzetet az építési területek fogalmában pl. van "kereskedelmi" terület (ez természetes), ahol esetleg lehet sportlétesítmény, de nincs olyan, hogy "sport terület".
Az írásomban felhozott konkrét esetben a jelenlegi építési törvények szerint a Puskás Stadionból akár lehetne bevásárló központ is, attól függően, hogy egy lobby esetleg ezt kiharcolja magának. (Rögtön megjegyezném nem feltételezek ilyen szélsőséges szándékot). Jelenleg a stadion és környéke szabályozatlan, pályázat alapján határozandó meg, mi lesz vele.
Kezdeményezésemben azt szeretném elérni, hogy a várostervezésnél a futás lehetősége legyen tervezési szempont. Remélem erről nem a futókat kell meggyőznöm, hanem a várostervezőket, jogalkotókat, ezért írtam a cikket az építész fórumon.
Kérlek Titeket, ha a kezdeményezést támogatjátok, akkor azt akár egy "ige" bejegyzéssel írjátok meg a cikk helyén és egyben kérem, hogy tiszteljetek meg véleményetekkel, akár ellen véleménnyel is.

Köszönettel

Huszti István
amatőr futó és építész
User avatar
Gabesz
Posts: 425
Joined: 2007 Dec 30 Sun, 9:00 pm
Location: futás: Margit-sziget
Contact:

Re: Városi futás

Post by Gabesz »

István, köszönet a munkádért! Támogatom!
Öltet: esetleg csinálj egy facebook-os lapot, mert az építészfórum kötelező regisztrációja, kicsit hosszadalmasnak tűnhet egy Igen, támogatom beírásához.
Egyébként, akinek meg fontos, az nyilván áldoz rá egy kis időt.
Nagy köszönet, hogy az amatőr sportért kiállsz !
HI!
Posts: 4
Joined: 2011 Feb 22 Tue, 7:11 pm

Re: Városi futás

Post by HI! »

Kösz Gabesz
Fogok készíteni egy facebook-os oldalt, úgy látom remélhetek támogatást.

Huszti István
HI!
Posts: 4
Joined: 2011 Feb 22 Tue, 7:11 pm

Re: Városi futás

Post by HI! »

Tisztelt Futótársak
Voltam bátor folytatnia városi futás témáját, jelenleg itt:
http://koos.hu/2011/03/11/varostervezes ... a-futas-2/
Minden véleményért hálás vagyok. Ha valaki a város valamelyik részéről hasonló beszámolót tud készíteni, az nagyon hasznos lenne.
Elmondanám azt is, hogy levélben és személyesen is megkerestem azokat a hivatali helyeket, ahol a város kialakításáról döntenek. A levelet válaszra sem méltatták, a személyes beszélgetésből kiderült, hogy jópofa dolognak tekintik, de fogalmuk sincs miről beszélek.
Szóval, ha valóban azt szeretnénk, hogy a városi futás tényező legyen, akkor csak szervezetten van esélyünk.
Huszti István
futó-építész
HI!
Posts: 4
Joined: 2011 Feb 22 Tue, 7:11 pm

Re: Városi futás

Post by HI! »

Hátha valakit érdekel és van véleménye.
http://www.epiteszforum.hu/node/18871
Post Reply