Így találhatunk megfelelő sportmelltartót!
A nők nem csak a mindennapokban, de sportolás közben is szeretnek csinosan öltözni. Arról azonban nem szabad elfeledkezni, hogy ilyenkor nemcsak a futómezt és nadrágot kell alaposan megválogatni, hanem figyelni kell arra is, hogy milyen melltartót viselünk…
Futás közben testünkkel együtt a mellünk lendületesen mozog. Ha nincsen megfelelő alátámasztást biztosító melltartónk, akkor pokoli fájdalmakat élhetünk át az edzés végére. Egy angol kutatás szerint futás alkalmával a mellek átlagosan 9 cm-t mozdulnak el, főleg le-fel irányban, ami egy 1000 méteres táv lefutása során átszámolva kb. 84 métert jelent. Ezért kiemelten fontos, hogy olyan melltartót válasszunk, ami sportolás közben megfelelő tartást és védelmet biztosít a kebleknek.
Hogyan válasszunk jó sportmelltartót?
Ha el akarjuk kerülni a mellek idő előtti megereszkedését és a fájdalmas edzéseket, válasszunk olyan melltartót, ami biztosítja kebleink optimális alátámasztását és kényelmesen simul rá a bőrünkre. Fontos, hogy a sehol ne vágjon be a bőrünkbe, ne szorítson, és ne dörzsölje ki a bőrünket. Figyelni kell az anyag kiválasztására is, hiszen a melltartó az anyagától függően szívja fel, és vezeti a verejtéket. A légáteresztő modellek, amelyek úgynevezett technikai anyagból készülnek, hosszú távon sokkal higiénikusabbak és kellemesebb viselni őket, mint a pamut sportmelltartókat. A jó sportmelltartónak széles a pántja, így jobban eloszlik a vállon a terhelés, és a pánt nem vágja, dörzsöli a sportoló hölgyek bőrét. A keresztpánt vagy klasszikus pánt között a mell stabilizálása szempontjából nincs különbség, mindenki válogathat a saját ízlése szerint.
Kis mell, nagy mell – a méret lényeg!
Különösen fontos, hogy sportoláskor a kis mellűek is használjanak kifejezetten erre a célra tervezett sportmelltartót! Számukra jó választás lehet egy kifejezetten a futáshoz kialakított top jellegű darab. Ez a nagyobb mellűek számára is remek választás lehet, ha a vastagabb, megerősített pántú változatot választják. A legprofibb melltartóknak varrásmentes kosaruk van, valamint a mell körül speciális bevarrt merevítéssel rendelkeznek. Ez leginkább a nagyobb mellű futó nőknek fontos. A méretválasztásnál ügyelni kell arra, hogy a melltartó ne legyen túl szoros – ne szorítsa le túlságosan a melleket, de laza se legyen – ne engedje rakoncátlankodni a kebleket sport során! Ezért érdemes a termék dobozán lévő erősségi skálát elolvasni! Például a D kosárhoz már csak az extra erős tartást adó melltartó javasolt. Sokan azt gondolják, ha a normál melltartójukhoz képest egy számmal kisebb melltartót vesznek, azzal kipipálják a problémát. Ezt a megoldást nem javaslott senkinek, hiszen kényelmetlen, a hónaljnál kidörzsölheti a bőrt, és akár az ereket is elszoríthatja.
A siker titka a próba
Semmiképp nem javallott olyan sportmelltartót vásárolni, amit előtte nem próbálunk fel. Hiába ismerjük a saját méretünket, mégis próba során győződjünk meg arról, tényleg kényelmes-e viselni a darabot. A próbafülkében próbáljunk mozogni, ugrálni egy kicsit, nézzük meg, hogy „viselkedik” eközben a melltartó. Internetről csak akkor vásároljunk, ha korábban már valahol felpróbáltuk az adott terméket. Az igazán jó és minőségi sportmelltartóknak sajnos elég borsos ára is lehet: átlagosan 4.000-9.000forintot kell otthagyni egy-egy jobb darabért. Persze ki lehet fogni akciós darabokat is, de a minőségi anyagot, és kialakítást általában meg kell fizetni! Erre nem szabad sajnálni a pénzt, mert hosszú távon megtérül a befektetés! Az ismert fehérneműcégek és természetesen a nagy sportmárkáknak is többféle modelljük van, ezért érdemes körülnézni több helyen is. És a legjobb tanács: a sportmelltartó akkor jó, ha edzés közben el lehet feledkezni róla!
- Vinca -
Itt van pár jó tanács a választáshoz:
Sportmelltartó pulzusmérővel
Saucony Ignite LT melltartó és Ignite LT Shimmel atléta