Futó gázolás a Margit Szigeten

futás marathon running
Post Reply
bvgz7
Posts: 1
Joined: 2010 Jul 10 Sat, 11:31 am

Futó gázolás a Margit Szigeten

Post by bvgz7 »

Sziasztok !

Még életemben nem írtam fórumban, tehát ha valami illemszabályt sértek előre is bocsánat.

Röviden a történet :

Elkezdtem a szokásos Margit körömet a szokásos Dunaparti kútnál, majd amikor elfutottam az Árpád hídi felhajtó alatt láttam, hogy elég gyorsan közeledik egy TAXIS, mivel előttem is voltak (kutyával sétáltak a futó út mellett) és láttam, hogy lassít (fékezett), futottam tovább ekkor nyomott egy kövér gázt és elgázolt, kisebb horzsolások és egy elég komoly zúzódás( oda a félmaraton felkészülésem :-(). Az autó vezetője kiszállt és ordibálva ba..olva küldött el melegebb égtájakra.

Mivel behorpadt az autója rendőrt hívott.mellettem tanúskodtak is, de ez sem segített. A rendőr engem marasztalt el, ki kellett fizetnem 40e Ft-ot a gázolónak, szerintem vicc az egész. Nem értem, ez a Margit sziget, eleve hogyan lehet ilyen felelőtlen a szabályozás és a gyalogosok védelme.

A lényeg, hogy nagyon figyeljetek oda ezen a szakaszon mert nincs semmilyen védelmünk, kb. ugyanaz mintha a főúton rohannátok át. Jöhetnek ötvennel és nem kell lassítaniuk, nekik van elsőbbségük !!!

A gyalogos forgalomra felhívó tábla a sárga felfestés mögött van, erre hivatkozott a rendőr. Speciel nekem álmomban nem jutott eszembe, hogy nincs kint sebesség csökkentő tábla és figyelmeztető sem. Illetve a sziget belső felénél lévő áthaladás már a tábla hatálya alá esik. Most már értem, hogy ott miért lassítanak jobban...

Óvatosan a Szigeten.

Robi
User avatar
Gabesz
Posts: 425
Joined: 2007 Dec 30 Sun, 9:00 pm
Location: futás: Margit-sziget
Contact:

Re: Futó gázolás a Margit Szigeten

Post by Gabesz »

Nekem az jön le, hogy a taxis rád akart ijeszteni - egyes autósok nagyon szeretik fintorgatni az erőfölényüket-, de elszámította magát és elgázolt !!!!

Robi, a rendőrök, ami döntést meghoznak és beállítanak a helyszínen azon már nem nagyon változtatnak, elképzelhető, hogy fél év múlva lesz egy meghallgatás, oda kellenek a tanúk és ha van akkor, vigyél ügyvédet (negatív tapasztalat: az ügyvéd megjelenése hat a helyi döntéshozatalra).
Lehetőség: ha valamilyen jogszabály miatt mégis Téged, hoznak ki bűnösnek, akkor még mindig megbüntethető a taxis, ha megvannak a tanúk és ők is látták (hallották), hogy a taxis gyorsít, akkor bizonyítható az önbíráskodás és érdemes bíróságra vinni az ügyet.

Másik : lehet, hogy már megint leszedték a futókra figyelmeztető táblát, de ha nincs zebra felfestve olyankor az utca végén (kereszteződéseknél) kell átkelni az úttesten, ez pedig egy tipikusan olyan hely, de akkor miért is ítélt el a rendőr? Ezt nem értem!
Mondták a tanúk a rendőrnek, hogy a taxis gyorsított? Mit mondott a rendőr, hogy mért nem kellett volna átkelned az úttesten?
A Taxis egyetlen esélye, hogy úgy állítsa be a helyzetet, hogy át akartál futni előtte, de a helyzet nem ez volt!
Egyébként nagyon kíváncsi lennék, ha gyalogosként állsz ugyanott, akkor a rendőr mit tud felhozni ellened?!! Felháborító, hogy az igazságérzetünket meghazudtolják a jogszabályok, egy szándékosan gázoló autóst áldozatnak állítanak be, szegény taxis (!) a futó képes volt a saját testével összetörni az autóját!

Egyéb: egyszer az esettől nem messze egy autós szintén leszorított, én kerékpárral voltam őt képes feltartani a gyors haladásában. (parkoló autók közé tudtam bedőlni), de már futóként és tolt le egy autó. Nagyon rossz érzés, mikor a testi épségedet fenyegetik és könnyen beszélnek a kaszni mögül, nekik csak "szórakozás", hogy kicentiznek.

További esetek a margitszigeten:
egyik futóbolond futó lányra a buszos húzott rá szándékosan a másik sávból és szemből,
buszos gázolt futót,
mindennapos esetek: az uszodába járó autósok tolják le a futókat, kerékpárosokat és a kedvenc szórakozásuk, ha az úton futó személyeket a felfröcskölhetik a vacak minőségű szigeti úton megálló pocsolyából, elvégre mit keres az úton a futó?! Mi meg azt kérdezzük, hogy mit keres a forgalomtól lezárt területen az autó, mire adott neki az önkormányzat behajtási engedélyt és miért száguldoznak, ha sebességkorlátozás van?

Sajnos az áldozat sokszor jobban teszi, ha hagyja, hogy megbüntessék, mert a tortúrát nem éri meg és ha akkor is őt hozzák ki a jogszabályok és nem bizonyíthatóságok miatt bűnösnek, akkor még jobban megviseli az igazságtalanság.
User avatar
Gabesz
Posts: 425
Joined: 2007 Dec 30 Sun, 9:00 pm
Location: futás: Margit-sziget
Contact:

Re: Futó gázolás a Margit Szigeten

Post by Gabesz »

Még egy apróság, most hallottam Vilitől:

Mikor a futópályát építették, akkor akartak oda fekvőrendőrt is rakni, a BKV-val már le volt beszélve (buszok járnak ott), viszont a főváros (vagy a közútkezelő) nem járult hozzá!
Post Reply