Bejelentkezés

10. Vivicittá Városvédő Futás

Leírás 10. Vivicittá Városvédő Futás
Nagy hazai ünnep, hiszen ez a 10. Vivicittá!
A városvezetés engedelmével visszakerülhetett a versenyközpont a Margitszigetre. Itthon - a megszokottnál kevesebb - 1711 futót rajtoltatott el Demszky Gábor főpolgármester, de ezzel együtt is a hazai Vivicitták 10 éve alatt összesen több, mint 30 000-en futották le a Vársovédő Futás 12 kilométerét. A nemzetközi mezőny is bővült: 13 - most már nemcsak európai - fővárosban és 43 olasz városban futottak ezen a napon. A főtámogató az Ultra és a Nike volt, és a szeles, hideg idő - alig 7 C-fok - ellenére remek volt a hangulat az 1993-as évvel megegyező pályán. A hazai Vivicitták történetében először volt hosszú ujjú, több alapszínre készült emblémás póló, amely ráadásul mindenkinek jutott.
Káldy Zoltán visszatért a dobogó legmagasabb fokára (34:43), a nőknél pedig másodszor nyert ezen a versenyen a kiváló maratonista, Földingné Nagy Judit (39:33). http://www.futas.net/futoverseny/Vivicitta/