Bejelentkezés

2. Kékes Csúcsfutás

Leírás Vasárnap második alkalommal rendezte meg a Budapest Sportiroda a Kékes csúcsfutást. Erős napsütésben, 28 fokos melegben 600 futó vágott neki Mátrafüredről a 11,6 kilométeres távnak. A 671 méteres folyamatos szintemelkedés gyorsan éreztette hatását és percek alatt egy hosszú, elnyúlt emberkígyó kanyargott a Mátra forgalomtól elzárt útjain.

A férfiaknál a BVSC Kufner versenyzője Bacskai Zsolt azonnal az élre állt, folyamatosan növelte előnyét és magabiztosan nyerte a versenyt. A hölgyeknél hasonló forgatókönyv alapján új útvonalcsúccsal a szintén BVSC-s Simona Staicu nyert, a tavalyi győztes győri Földingné Nagy Judit előtt.

Az amatőrök is jól felkészültek, az indulók közel fele javította meg tavalyi időeredményét. Idén nagyon sok fiatal futott, az indulók 10%-a 16 év alatti volt.

A futók 60%-a vidékről érkezett.

A verseny megható színfoltja volt a csolnoki Selmeczi József célbaérkezése. A 72 éves futó 2 óra 5 perc alatt tette meg a távot és éppen akkor érintette meg az 1014 méteres követ, mikor a férfi győztes lépett a dobogóra. Az idős futót és a legjobbakat sokáig tapsolta a közönség, majd a női győztes Simona Staicu átnyújtotta neki a győzelemért kapott virágcsokrot.

A megható jelent szép befejezése volt egy igazi amatőr futóversenynek.