Bejelentkezés

3. NIKE Kékes Csúcsfutás

Leírás 3. NIKE Kékes Csúcsfutás

Csúcsot hódítani hívta a Budapest Sportiroda a futás megszállott híveit szombaton. A Mátrafüredről rajtoló 1500 futónak 11,6 kilométert kellett teljesíteni, és a végén megérinteni a 671 méterrel magasabban lévő követ.

Az ország egyik jelképévé vált, az 1014 méteres csúcsot jelző kő már mítosszá vált az amatőr futók között. Megérintése kézzel fogható jele egy újabb kihívás teljesítésének. A 26 fokos melegben a célbaérkezők közül senki sem tudta csak futólag érinteni. Volt, aki ráborult, átölelte, megcsókolta, esetleg megkönnyezte. Minden célbaérkező nyakába kapta az alakját formázó befutó érmet, így az érzés még sokáig elkíséri a résztvevőket.

Az 1500 fős mezőny a mátrai út teljes szélességében vágott neki a távnak, de néhány kilométer alatt alaposan szétrázódott. Az élen a profik diktálták a tempót. Egy hatos élboly húzott el, folyamatosan fogyatkozott, majd 500 méterrel a cél előtti emelkedőnél a BVSC-s Molnár Tibor ritmust váltott és magabiztosan ismételte meg a tavaly előtti győzelmet és nyerte a 80.000 forintos első díjat. A hölgyeknél a szintén BVSC-s Csomor Erika rögtön az élre állt és rajt-cél győzelmet aratott. A hőség miatt a legjobbak ideje mintegy 1 perccel volt gyengébb az előző évieknél.

A célban a magyarországi futóversenyek történetének valószínűleg leglelkesebb közönsége várta a futókat. Az egy óra hosszú lelkes biztatás, szurkolás kellemes meglepetés volt a profiknak, amatőröknek, szervezőknek egyaránt. Kora délután a nagyon szép egyéni NIKE pólókba és érembe öltözött futók hada lepte el a Mátra déli lejtőit.