Bejelentkezés

VII. Tudás Útja Félmaraton

Leírás Tudás Útja:
Egyik legszelesebb versenyünk volt melyre előzetesen 287 versenyző regisztrált 4 nemzetből majd végül a rajtnál 233-an vágtak neki a távoknak.

Nagyszerű sorozatát folytatta Teveli Petra aki negyedszer nyerte a hallgatók női kategóriáját és már készül a jövő évi Universiade-ra. A mostani közel 3-perccel gyengébb eredményét a kedvezőtlen, nagyon szeles időnek tudhatjuk be, hiszen másik kiemelkedő hölgy versenyzőnk Balciunaite a litván tanárnő is közel öt perccel gyengébb eredményt ért el.

A hallgatói kategóriában a férfi győztesünk és a helyezettek: (I.) Ádok Roland (1:10:09 Pannon Univ.), II. Soós Dániel (1:11:16 BGF), III. Eső András (1:11:22 SE). A külföldiek közül legjobb eredményt elért versenyzőnk aki nyolcadik lett (VIII.) Jakub Beno (1:14:13 Matej Bel Univ. Slovak Rep.).

Női hallgató kategóriában győztesünk és a helyezettek: (I.) Teveli Petra (1:17:58 Corvinus), II. Kis Zsanett (1:19:54 PPKE), III. Márkfy Anna (1:20:57 SE). Legjobb külföldi versenyzőnk hatodikként ért célba (VI.) Kristína Lapinová (1:28:03 Matej Bel Univ. Slovakia). A 3 leányból és 3 fiúból álló egyetemi csapatok versenyében idén ismét verhetetlen volt a Semmelweis. Csapatverseny: I. Semmelweis Egyetem (SE) 7:55:29, II. Matej Bel University 8:53:29 (Slovakia), III. Corvinus Egyetem 9:03:46, IV. Szegedi Egyetem 9:14:00. Tanár kategóriában győztesünk néhány év után újra a jó formában versenyző (I.) Sebestyén Zoltán (1:13:02 SZIE), II. Antal András (1:22:33 BMGE), III. Sió Attila (1:23:43 Tóparti Gimn.). A tanárnőknél két világsztár is megtisztelte versenyünket a litván olimpikon maratonista Zivile és az ultrafutó Világ és Európa bajnok Bérces Edit. E távon verhetetlen a litván: (I.) Zivile Balciunaité (1:15:01 Baltupiu Highscool Litvania), II. Dér Klára Andrea (1:25:45 PTE), III. Bérces Edit (1:37:07 BGF PSZF)

A Nyílt Budapest Bajnokságot és így a Gyulai István emlékfutást (István Gyulai Commemorative Race for the Decided Athletes of the World) nyerte férfiaknál: (I.) Ádok Roland (1:10:09 VEDAC), II. Sós Dániel (1:11:16 BHSE), III. Zsíros Mihály (1:12:32 TFSE), Csapatversenyben férfiaknál első a (I.) TFSE 3:49:52 (Zsiros-Pelsőczy-Mester), második a (II.) Margitszigeti AC 4:05:42 (Kintzly-Schweigert-Józsvai) és harmadik a (III.) Micro SC 4:08:42 (Joó-Szemerédi-Olasz).

Nőknél egyéniben első (I.) Zivile Balciunaite (1:15:01 Litvánia), második (II.) Teveli Petra (1:17:58 UTE), harmadik (III.) Kiss Zsanett (1:19:54 UTE). A női csapatversenyben is a TFSE diadalmaskodott (I.) TFSE 4:57:37 (Molnár-Bene-Gaál), második (II.) Margitszigeti AC 5:16:37 (Gazda-Kubassek-Almássy).