Női futógála Coca-Cola Testébresztő Női Futás

Leírás Coca-Cola női futógála
korábbi évek fotói:

2005-ös Női futás képek:

3. Coca-Cola Testébresztő Női Futógála - 2008.

500 nő húzott futócipőt október harmadik vasárnapján, hogy részt vegyenek a 13. Coca-Cola Testébresztő Női Futógála programjain. A budapesti Margitszigeten a Víztoronynál gyűltek össze a sportot és az egészséges életmódot szerető lányok, anyukák és nagymamák, hogy közösen mozoghassanak - a kellemes napsütéses időjárás pedig nagy segítségükre volt ebben.

A nap programja Katus Attila Coca-Cola Testébresztő nagykövet jóvoltából a közös bemelegítéssel kezdődött. A réten több száz hölgy - és hölgynek öltözött férfi - tornázott együtt, majd 9.45-kor Monspart Sarolta rajtjelére nekivágtak az első 3,5 kilométeres futótávnak. A Margitszigeten kijelölt útvonal teljesítése után a célban minden indulót nagy taps fogadott. Azok a nők, akik kicsit később szerettek volna startolni, a Katus Attila és Varró Gyula vezetésével tartott bemelegítés után 10.50-kor vághattak neki a 3,5 kilométernek, újfent Monspart Sarolta indítására. A futók után a gyaloglók is felsorakoztak a startnál, ők egy 2,8 kilométeres távot teljesíthettek a szigeten.

A 10 kilométeren egyéniben és párban indulók Varró Gyulával készülhettek a futásra: a Coca-Cola Testébresztő nagykövete pedig nem csak bemelegítette, de el is rajtoltatta a hölgyeket pontban 12 órakor. A több mint 1100 főt számláló mezőnyben ott volt az a Kálovics Anikó, aki zsinórban hetedik győzelmére készült, és aki az október 26-ai Velence Maraton előtti utolsó felkészülési versenyének tekintette a 13. Coca-Cola Testébresztő Női Futógálát. A leggyorsabb magyar hosszútávfutónő ezúttal sem talált legyőzőre: a pekingi olimpiát is megjárt Kálovics 33 perc 55 másodperccel könnyed győzelmet aratott a 10 kilométeres távon. Másodikként Tóth Lívia, harmadikként pedig az amerikai Susan Mikecz futott be.
A párosok versenyében Dodo és Reni párosa, vagyis a Fuchs testvérek voltak a leggyorsabbak, 40 perc 2 másodperccel nyertek a DAC-olók és a Mint a villám párosa előtt.
A győztesek után folyamatosan érkeztek a célba a hölgyek, akik közül 214-en életük első 10 kilométeres versenyét futották. A célba érkezések után vette kezdetét az eredményhirdetés, a legjobbakat Monspart Sarolta és Gyurta Dániel olimpiai ezüstérmes úszó köszöntötte a dobogón, majd a programot a támogatók ajándékainak kisorsolása zárta.
A 13. Coca-Cola Testébresztő Női Futógálán a résztvevő hölgyek ismét bebizonyították, hogy nem csak a munkában, és a családi élet szervezésében, de a sportban is profik!

2. DAC-olók (Hajdu Rita, Szabó Zita) 42:14
3. Mint a villám (Bincsik Fruzsina, Hoványi Rebeka) 43:08
4. Margitszigeti Mikiteam (Fehértói Zoltánné Vali, Kulcsár Éva) 43:25
5. Ízirájder (Bacsó Bettina, Kiss Anett) 44:42
6. Inkognitó (Reck Orsolya, Balázs Eliza) 45:52