Fürdőnadrágos futóversenyt rendeznek csütörtökön a Városligetben Budapesten, a vállalkozó szelleműek még jelezhetik részvételi szándékukat.
A 100 méteres futóverseny – amelyet a Magyar Fürdőszövetség szervez – a Széchenyi Gyógyfürdő bejáratától indul csütörtökön 14.30-kor. A megmérettetésre az irjmost@freemail.hu címen jelentkezhetnek az érdeklődők – közölte az esemény kommunikációjával foglalkozó cég hétfőn az MTI-vel.
A futóverseny célja felhívni a figyelmet a mozgás fontosságára a téli időszakban, emellett a Széchenyi Pihenőkártya (SzÉP kártya) kártya üdülést, rekreációt és sportos kikapcsolódást szolgáló “alszámlájának” lehetőségeire.
A magyar cafetéria rendszerében évente legalább 300 milliárd forint mozog, eddig a leggyakrabban választott juttatási forma az étkezési utalvány volt – idézi a közlemény Vancsura Miklós, a Magyar Fürdőszövetség elnöke szavait. Az új béren kívüli juttatások szabályozási környezete egyértelműen a Széchenyi SzÉP kártya felé tereli a rendszert, ugyanakkor a munkavállalókat át kell “szoktatni” erre a juttatási formára, mely még nem épült be a hétköznapi fogyasztásba. A munkáltatók kedvezményes adózás mellett szálláshely-szolgáltatási alszámlára évi 225 ezer forintot, a rekreációs alszámlára évi 75 ezret, meleg ételre pedig évi 150 ezer forintot utalhatnak. Fontos, hogy a belföldi szálláshelyeken mindhárom alszámlán lévő pénzből, tehát a kedvezményesen adható teljes 450 ezer forintból fizethetünk. A rendelkezés ezzel is a hazai turizmust kívánja élénkíteni.
A fürdők jelentős bevétele üdülési csekkből származott – tájékoztatott Juhász Szabolcs, a Magyar Fürdőszövetség főtitkára, hozzátéve: nemzetközi jelentőségű fürdőink látogatóforgalma évről évre meghaladja a 9,5-10 millió főt. Az országos és regionális jelentőségű fürdőinkben további 9-10 millió látogatót regisztrálnak évente. A lokális jelentőségű fürdők elsősorban a helyi és környékbeli lakosság fürdőzési igényeinek kielégítésére szolgálnak, viszonylag alacsony éves látogatóforgalommal. Az országban található körülbelül 110 ilyen létesítmény – átlagosan 30-80 ezres éves vendégforgalom mellett – további 4,5-5 millió ember számára jelenti a kikapcsolódás, gyógyulás helyszínét. Összességében a hazai fürdők 23-24,5 millió látogatót fogadnak évente, jelentős részük az új Széchenyi kártyát használja majd fürdőzésre.
forrás: MTI